آموزش اتصال سایت به درگاه بانک

سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز،  امروز میخواهیم در مورد اتصال سایت وردپرس به درگاه بانک صحبت بکنیم. قبل از شروع به تئوری این کار نگاهی بیندازیم که چطور می‌توانیم سایت وردپرسی خود را به درگاه بانک متصل کنیم. در نهایت با کار عملی آن‌را به پایان می‌رسانیم.

اتصال درگاه به ووکامرس

اتصال بانک به سایت

در کل دو نوع درگاه داریم:

  1. درگاه بانکی مستقیم که می‌توانید با بانک سامان، ایران‌کیش، ملت و یا هر بانک دیگری  قرارداد ببندید و درگاه بانکی بگیرید. این مورد مستلزم داشتن مجوزهای لازم است و مهمترین مجوز ای‌نماد است که از نظر مدت زمانی این کار با تاخیر انجام میشود. اگر مجوزهای‌تان‌ آماده باشد، چیزی بین دو تا چهار هفته زمان می‌برد. البته ناگفته نماند که مجوزهای شرکتی نیز، نیاز دارید.

 

 

آموزش گرفتن درگاه بانکی مستقیم

گرفتن درگاه بانکی مستقیم و اتصال آن به سایت وردپرسی

آموزش کامل گرفتن مجوزهای لازم برای سایت‌های اینترنتی

 

  1. دومین نوع از درگاه، درگاه واسط می‌باشد که من پیشنهاد می کنم اگر ابتدای کار هستید حتما از درگاه‌های واسط استفاده کنید. درگاه‌های واسط را می‌توانید در کمتر از ۲ دقیقه بگیرید. یک‌سری شرکت‌ها هستند که واسط بین شما و مشتری شما هستند. مشتری پس از خرید محصول از سایت شما، اقدام به پرداخت مبلغ محصول می‌کند که پول به حساب شرکت واسط منتقل خواهد شد. همچنین شرکت واسط طبق زمان‌بندی مشخص با شما تسویه می‌کند.  تنها چیزی که هست شرکت‌های واسط حدود یک درصد از پول شما را کم می کنند. مثلاً از هر  ۱۰۰ هزار تومانی، هزار تومان کارمزد از پول شما کم می کنند. البته این یک درصد در برابر کاری که برای شما انجام می‌دهند بسیار ناچیز است.
نمونه‌ای از درگاه‌های واسط

درگاه‌های واسط

در گوگل درگاه‌های واسط را جستجو کنید

درگاه های واسط مثل زرین‌پال، نکست‌پی، پرداخت‌دات‌آی‌آر، ساوانو هستند که البته اگر در اینترنت جستجو کنید به شرکت‌های واسط بیشتری خواهید رسید.

 

قبل از ایجاد حساب کاربری، تعرفه‌ها را مطالعه کنید

به عنوان مثال وارد سایت نکست پی می شویم،  وارد قسمت تعرفه‌ها می شویم در این قسمت، قوانین و تعرفه‌های  نکست‌پی را خواهید دید.  مثلاً یکی از قوانین نکست‌پی این است که تا ۴۵ روز بعد از تاریخ ثبت نام هیچ کارمزدی از شما خود کم نمی‌کند و بعد از ۴۵ روز فقط یک درصد کارمزد بگیرد.  یا مورد دیگری می گوید که اگر تراکنش روزانه سایت شما بیش از دو میلیون باشد می توانید درخواست بدهید تا کارمزد را به نیم درصد کاهش دهید.  درگاه‌های واسط مختلف قوانین مختلفی را برای خودشان وضع کرده‌اند. پیشنهاد می‌کنم قبل از ایجاد پروفایل و ثبت نام، حتما تعرفه های درگاه واسط مطالعه بفرمایید.

 

در تعرفه‌های سایت  پی‌دات‌آی‌آر به راحتی می‌توانید کارمزد پی‌دات‌آی‌آر را محاسبه کنید. مثلا اگر شخصی ۴۸ هزار تومان از سایت شما خرید کند، دقیقاً چقدر کاربرد پی دات آی آر است در این صفحه میتوانید مشاهده کنید که ۴۸۰ تومن از شما کسر خواهد شد. اگر کسی ده میلیون تومان برای شما و محصولات شما پرداخت کرد پی‌دات‌آی‌آر فقط ۴۰۰۰ تومان کارمزد برداشت خواهد کرد. می‌بینید که درگاه واسط برای شما بسیار به صرفه است.

 

هر درگاه، یک پلاگین

نکته مهم دیگر این است که اگر از هر کدام از بانک‌ها به صورت مستقیم و یا درگاه‌های واسط، درگاه گرفتید، بدانید هر کدام از آن‌ها پلاگین یا افزونه خاص خودشان را دارند. مثلا بانک سامان پلاگین یا افزونه‌ی خودش را دارد، زرین‌پال هم پلاگین یا افزونه خودش را دارد.

 

تقاضای پلاگین

اگر از بانک به صورت مستقیم، درگاه گرفته‌اید، از آنها پلاگین‌شان را تقاضا کنید. اگر فروشگاه‌ساز  ووکامرس کار می‌کنید پلاگین ووکامرسی آنها را بگیرید و اگر فروشگاه‌ساز اینرنتی شما ایزی‌دیجیتال‌دانلود است، پلاگین مخصوص خودش را تقاضا کنید. به عنوان مثال در سایت نکست پی‌دات‌آی‌آر در قسمت دسترسی سریع شما می توانید پلاگین های مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

 

بزن بریم تنظیمات درگاه واسط را روی سایت وردپرسی‌مان انجام بدهیم

مرحله اول: برای گرفتن درگاه از شرکت‌های واسط ابتدا باید یک حساب کاربری در آن سایت ایجاد کنید.

اتصال سایت به درگاه

اتصال سایت وردپرس به درگاه واسط

 

 

مرحله دوم: پس از ایجاد حساب کاربری و پروفایل، در سمت راست پیشخوان مدیریتی خود، تقاضای درگاه بدهید.

اتصال سایت به درگاه

اتصال درگاه به سایت

 

مرحله سوم: صبر چراکه شرکت های واسط پس از بررسی سایت شما، یک کد API به شما خواهند داد. این کمی زمان‌ می‌برد. پس از تایید کد را کپی کنید.

آموزش اتصال سایت وردپرس به درگاه بانک

اتصال سایت به درگاه بانک

 

مرحله چهارم: از طرفی پلاگین و افزونه مورد نظر خود را از سایت درگاه واسط دانلود کرده و در قسمت افزونه ها در سایت خود نصب و فعال کنید.

آموزش اتصال سایت به افزونه درگاه

اضافه کردن افزونه درگاه

 

 

آموزش کامل نصب و فعالسازی انواع پلاگین یا افزونه

 

 

مرحله پنجم: پس از نصب و فعال سازی پلاگین یا افزونه می توانید آن را در لیست افزونه‌ها در سایت خود ببینید.  اما تنظیمات این پلاگین یا افزونه درون تنظیمات ووکامرس قرار میگیرد. در واقع پلاگین و افزونه‌های درگاه در قسمت پیکربندی ووکامرس می‌نشیند. بعد از باز کردن پیکربندی ووکامرس،  تب پرداخت‌ها را باز کنید. در این لیست شما می توانید افزونه‌ای که نصب کردید را ببینید.  افزونه می‌تواند بانک ملت باشد که به صورت مستقیم گرفته اید یا می‌تواند افزونه شرکت‌های واسط مثل زرین‌پال باشد. به هر حال در این لیست آن را خواهید دید.  در این قسمت شما می‌توانید افزونه را فعال یا غیرفعال کنید همچنین روبه‌روی آن یک دکمه به نام مدیریت ظاهر شده است. روی آن دکمه کلیک کنید.

 

آموزش اتصال درگاه پی‌دات‌آر به سایت

اتصال درگاه پی‌دات‌آر به سایت وردپرسی

 

 

مرحله ششم: کد ای پی آی که قبلا کپی کرده اید را در قسمت کلید مجوزدهی وارد کنید و در نهایت ذخیره سازی بزنید.

 

آموزش جامع اتصال سایت وردرسی به بانک

آموزش اتصال سایت به بانک

 

تبریک می گویم سایت شما به درگاه مورد نظرتان متصل شد.

 

اگر خواندن متن برای‌تان حوصله‌سر بر است، پیشنهاد می‌کنم آموزش ویدئویی آن‌را ببینید:

 

نتیجه‌گیری: گاهی افراد فکر می‌کنند که اتصال سایت به درگاه بانک، کاری سخت و نفس‌گیر است. از طرفی داشتن درگاه خرید برای هر سایتی ضروری است. ما در این آموزش جامع با شما همراه بودیم تا نحوه اتصال درگاه بانک به سایت وردپرسی به شما آموزش دهیم. من اعتقاد دارم ما انسان‌ها بعضی از کارها را سخت می‌پنداریم که اتفاقا خیلی سهل هستند. البته باید وارد میدان جنگ شویم تا ببینیم آنقدرها هم سخت نبوده است. فقط باید شروعش کنیم. امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه